Horoskopi për ditën e sotme, e dielë 4 mars 2018

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Priten evente të kënaqshme, të cilat mund t’iu ndryshojnë jetën tërësisht. Prania e Hënës do e bëjë çdo lidhje të qëndrueshme. Ata që janë vetëm, duhet të tregohen më pak agresivë dhe ti lënë gjërat të rrjedhin natyrshëm. Në sferën profesionale, parashikohen përmirësime të ndjeshme.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Një e diel e shkëlqyer dhe pa probleme për të lindurit e kësaj shenje. Do jeni në gjendje që të përballoni gjithçka që deri më tani e keni shtyrë. Në dashuri sqarimet do të sjellin pajtim. Ata që janë vetëm do e kalojnë ditën duke u relaksuar dhe duke u marrë me linjat fizike. Në sferën profesionale më në fund keni përmbyllur një fazë shumë të rëndësishme dhe jeni krenarë me rezultatin e arritur. Ka ardhur momenti të festoni.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Disa debate në familje do të bëjnë që të jeni të tensionuar, por kësaj radhe mos e toleroni një person që e ka tepruar. Dashuria do të kalojë momente krize. Ata që janë vetëm, nuk duhet të dorëzohen përpara pengesave, pasi ndryshimi është në qoshe. Në sferën profesionale, terreni duket pjellor. Por pavarësisht vështirësive me të cilat do të përballeni, do arrini që të dilni në krye.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Një mendjelehtësia e juaja, mund ta acarojë pafund partnerin/en, ndaj duhet të dini të zgjidhni edhe keqkuptimet më të vogla. Një dashuri e kaluar, mund të rikthehet në jetën e atyre që janë vetëm dhe do të rezultojë që nuk e kanë harruar. Kini besim në aftësitë tuaja në punë dhe do të realizoni me sukses gjithçka që do ju besohet.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Do të jetë një ditë, gjatë së cilës do të duhet të reflektoni gjatë, pas një jave të turbullt. Po përjetoni një histori dashurie, e cila nuk ju mërzit në asnjë moment. Ata që janë vetëm, do të kuptojnë se kur duhet ti japin fund një njohje që nuk i çon askund. Në punë, nëse jeni shumë të vendosur dhe të fortë, do dini si të reagoni përpara çdo vështirësie.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Eksperiencat e ditëve të fundit, kanë bërë që të keni një bilanc të qartë të jetës tuaj sentimentale. Keni kuptuar se të qenit shumë të ngurtë nuk ju çon askund. Për ata që janë vetëm dita do të jetë e shkëlqyer dhe pritet të ndodhë diçka e papritur. Në sajë të ndikimit të Venusit dhe Mërkurit, do i’u vendosen shkopinj në rrota në punë. Mos u mërzisni, gjithçka do të kalojë shumë shpejtë.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dita nuk do të nisë në mënyrën më të mirë të mundshme dhe në mbrëmje një surprizë aspak e këndshme, do ju prishë humorin. Kërkoni ndihmën e partnerit/es, i cili do ju mbështesë në këtë moment të vështirë. Për ata që janë vetëm priten surpriza të bukura në dashuri. Hëna do të jetë në pozicion aspak të favorshëm, mund të krijojë ndonjë pengesë të vogël në rrugën tuaj, por mundohuni të jeni të vendosur dhe do të fitoni.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Gjatë kësaj dite mund të mbështeteni tek ndihma e Venusit dhe Mërkurit, të cilët me aleancën e tyre do ju ndihmojnë. Në dashuri do të arrini që të zgjidhni një çështje që e keni përzemër dhe do të kuptoni se keni pranë, një person të jashtëzakonshëm. Ata që janë vetëm, mund të kenë takime interesante në mbrëmje. Lajme të mira parashikohen edhe në punë, ndonëse do të hasni disa situata stresuese, por në fund gjithçka do të përfundojë në favorin tuaj.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dita nuk premton të jetë shumë e favorshme, ndaj shmangni debatet me partnerin/en, për të mos e përkeqësuar situatën. Veproni me vendosmëri, por pa e cenuar qetësinë e raportit. Ata që janë vetëm, mund të rinisin diçka të lënë pezull me ish-partnerin/en, i cili do të shfaqet në mënyrë të befasishme. Në punë mos u përfshini nga ankthi, nëse diçka shkon keq, pasi gjithçka do të ndryshojë shumë shpejtë.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Lini mënjën mendimet negative dhe përqendrohuni tek ndjenjat. Nëse ndonjë situatë e sikletshme ju nervozon, mundohuni që ta zgjidhni, duke përdorur termat e duhur. Yjet kanë ndikim pozitiv për ata që janë vetëm, ku nuk përjashtohet mundësia që të gjendet shpirti binjak. Sa i takon punës, dita do të jetë super, në sajë të ndikimit të Venusit dhe Mërkurit, ku do të merrni kënaqësi të shumta.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Kjo e diel do të jetë e gjitha relaksuese, ku nuk do të mungojnë emocionet. Kush ka pasur dyshime për ndjenjat e veta, ka rrezikuar që të humbte gjënë më të mirë që ka patur. Flirtime të reja parashikohen për ata që janë vetëm, takime të shumta dhe rrahje zemre që mund të lenë shenjë. Në punë kjo është një periudhë e cila do ju hapë rrugë të reja, në të cilat duhet të zgjidhni me kujdes si të veproni.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Kjo do të jetë një ditë më se e favorshme për të lindurit e kësaj shenje, ku Venusi do të forcojë historitë e vjetra dhe do të stimulojë lindjen e të rejave, të cilat janë të destinuara të zgjasin që të gjitha. Mërkuri nga ana e tij favorizon takimet ndërpersonale dhe ata që janë vetëm i fton ndaj njohjeve të reja. Sa i takon punës, priten takime të reja interesante. Hëna mbron zgjedhjet tuaja dhe ju ndihmon në arritjen e objektivave që keni.