Humbje peshe në vetëm 3 ditë me vezë të ziera!

1171

Si të shpëtojmë nga pesha dhe të kemi një trup në formë e me bark të sheshtë?
Ekziston një dietë shumë e lehtë me vezë të ziera që do t’iu sjellë trupin në formë në më pak se një javë.

Vezët do të zvogëlojnë yndyrën e barkut vetëm në 3 ditë.

Dita e parë:
-Mëngjes: një filxhan çaj jeshil pa sheqer, 2 domate dhe 2 vezë të ziera
-Drekë: Kosumoni 2 të bardha veze, peshk dhe një filxhan çaj jeshil
-Midis drekës dhe darkës hani një mollë jeshile
-Darkë: Në darkë mund të konsumoni të gjitha llojet e perimeve që ju preferoni, karrota, brokoli, bizele etj, mjafton që të jenë me avull dhe një filxhan çaj jeshil pa sheqer

Dita e dytë
-Mëngjes: çaj jeshil pa sheqer, 2 vezë të ziera dhe një banane
-Drekë: 2 të bardha veze, 119 gram mish pule të ziera pa lëkurë dhe një filaxhan çaj jeshil
-Darkë: buke të thekur, gjizë dhe një gotë qumësht

Dita e tretë
-Mëngjes: një gotë lëng domateje, 2 vezë të ziera
-Drekë: çaj jeshil, 2 të bardha veze dhe 119 gram mish i kuq
-Darkë: sallatë jeshile, 2 patate të pjekura dhe çaj jeshil
/Ora News.tv/