Hysaj në fokus të Arsenalit dhe Unitedit

554

Paraqitjet e mira me Napolin, kanë bërë që shumë skuadra të mëdha evropiane të interesohen për Elseid Hysajn.

Mbrojtësi i djathtë i Kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj mund të jetë duke luajtur vitin e tij të fundit në Itali.

Kjo pasi ata janë duke e përcjellë dy skuadrat e mëdha angleze, Manchester United dhe Arsenal, shkruan talkSPORT.

“Arsenal dhe Manchester United synojnë ta kenë në skuadër gjatë verës mbrojtësin e Napolit, Elseid Hysaj”, shkruan kjo faqe.

Hysaj me Napolin ka kontratë deri në vitin 2021, ndërsa vlera e tij është rreth 50 milionë euro.