I shiti armën e zjarrit të miturit që ekzekutoi gjyshin, arrestohet 23-vjeçari

0
209

Policia e Vlorës ka arrestuar 23-vjeçarin i cili i shiti armën e zjarrit të miturit që vrau gjyshin e tij disa muaj më parë.

“Ndalohet shtetasi i shpallur në kërkim R.L., 23 vjeç, banues në fshatin Risili, Vlorë.

Strukturat e Policisë Vlorë kanë bërë kapjen dhe ndalimin e këtij shtetasi pasi dyshohet se është një nga bashkëpunëtorët për shitjen e armës së krimit në lidhje me ngjarjen e 27 Shkurtit, ku si pasojë nipi vrau me armë gjyshin e tij.

Materialet do ti referohen Prokurorisë në ngarkim të tij për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve” kryer në bashkëpunim”, njofton policia.