Igli Tare arrin marrëveshjen me Fenerbahçe, Vedat Muriqi është lojtar i Lazios

0
130

Lazio ka një partner të ri sulmi për Ciro Immobile, ai është Vedat Muriqi i Fenerbahçes.

Në takimin e fundit midis skuadrave në fjalë, u përcaktuan detajet e marrëveshjes që do të sjellin në kryeqytet sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, të lindur në vitin 1994, i cili do të firmosë një kontratë pesë-vjeçare me vlerë 2 milion euro plus shpërblime në fund të sezonit.

Nga shitja e sulmuesit shtatlartë Fenerbahçe do të përfitojë për 18 milionë euro plus dy bonus sipas arritjeve të klubit dhe lojtarit.

Gjatë dy sezoneve të fundit Muriqi ka treguar nuhatjen e tij për gol në ligën turke, duke shënuar 32 gola fillimisht me Caykur Ryzespor dhe më pas me Fenerbahçe.

Muriqi do të marrë vendin e Felipe Caicedo te Lazio i cili është një hap larg nga transferimi në Katar.

Sulmuesi i kombëtares ekuadoriane, i lindur në vitin 1994, ka arritur një marrëveshje me Al Gharafa dhe drejtori sportiv Igli Tare, i cili kërkon të paktën pesë milion euro për ta lënë të largohet, do të investojë të ardhurat pikërisht për blerjen e Muriqit.

Burimi: Sport Mediaset | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania