Ish-ambasadori gjerman Riechel kujton Vokrrin

Ish-ambasadori gjerman në Kosovë, Ernst Riechel, e ka kujtuar Fadil Vokrrin.

Diplomati gjerman dhe i dërguar i Gjermanisë në Ukrainë, ka postuar një fotografi me fanellën e Përfaqësuesës së Kosovës duke kujtuar Vokrrin.

“Fadil Vokrri ma dha këtë fanellë. Pusho në paqe”, ka shkruar ai në Facebook.