Ish këshilltari i Isa Mustafës i përgjigjet Albin Kurtit, Kosova “qenka bërë me qeveri”

0
268

Ish këshilltari dhe i përmenduri si ministër i ardhshëm i Punëve të Brendshme Besnik Berisha ka komentuar ofertën e fundit që i ka bërë Lëvizja Vetëvendosje Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se “gjysma e qeverisë së dëshiruar” qenka kryer.

Ky është psotim i itij i plotë

A “seen” a “missed call”, a te dyja bashke, me rendesi gjysma e punes qenka kry . Kosova qenka “bere” me qeveri … ?. ( gjysma e deshiruar)

Sot, te gjithe paskemi arsye legjitime me prite qe edhe formalisht z. Kurti me u mandatu nga Presidenti, e brenda 15 ditesh edhe me dale ne votim tek Parlamenti.

P.S. Çfare jane keta, ne momentin e fundit kane me u pajtu qe serish duhet me u taku, per me diskutu se kur me u konsultu ?.

Pas cdo dimri, vjen pranvera!