Itali: Arrestohen dy shqiptarë dhe gratë rumune, trafikonin drogë

0
495

Policia italiane ka arrestuar në Meda dy cifte shqiptarësh dhe rumunësh të cilët kishin në banesë më shumë së 40 kilogramë marijuanë dhe kokainë, 7 smartphone, me shumë se 9 mijë euro cash si dhe një pistoletë.

Dy burrat 31 dhe 40 vjec janë shqiptarë dhe me precedentë penalë ndërsa partneret e tyre rumune.

Droga ishte e paketuar dhe e fshehur në vend etë ndryshme të banesës ku të katër personat jetonin së bashku. Të katër personat janë transferuar në burgun e Monzas dhe në atë të San Vittore në Milano.