Italia triumfoi ndaj Finlandës (Video)

0
410

Italia ka fituar sonte kundër Finlandës me rezultatin 2-0 në stadiumin “Dacia Arena” të Udines.

Ndeshja zhbllokohet në minutën e 7′ me anë të talentit Nicolo Barella.

Golin e dytë dhe të fitores e shënoi sulmuesi i Juventusit, Moise Kean në minutën e 74′.

Miqtë nuk arritën të shënonin të paktën një gol.

Me këtë fitore skuadra e Italisë renditet në vendin e parë me 3 pikë.