Izraeli fillon operacionin me forca tokësore në Gaza

0
95

Pas sulmeve ajrore, Izraeli ka filluar me tjetër operacion kundër Hamasit.

Siç raporton “TRT”, Izraeli tash ka filluar operacionin ku do të tentoj të hyjë në Gaza me forca tokësore, transmeton Fokusi.info.

Trupat tokësore dhe tanket kanë filluar sulmin ndaj Hamasit në Gaza./Fokusi.info/