Jemi 100 mijë vite larg marrëveshjes me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se temë e pashmangshme me homologun e tij rus, Vladimir Putin mbetet Kosova.
Vuçiq ka theksuar se me Putinin do të diskutojë rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi dhe se cila duhet të jetë zgjidhja në mes dy vendeve.
Ndërsa, sa i përket taksës 100 për qind që ka vendosur Kosova ndaj mallrave serbe, ai ka thënë se edhe Shtetet e Bashkuara e kanë kuptuar që ky është vendim i dëmshëm prandaj edhe kanë reaguar, përcjell lajmi.net.