Joshua fiton meçin kundër Parker, pas 12 raundeve

0
422

Anthony Joshua ka fituar meçin kundër Joseph Parkerit pas 12 raundeve me vendim unanim të gjyqtarëve.

Joshua, që është kampion aktual në versionet WBA, IBF dhe IBO, sonte e fitoi edhe brezin WBO, duke ia rrëmbyer Parkerit.

Kjo ishte fitorja e 21-të, nga po aq meçe për Joshuan.

Pas përfundimit të meçit, Joshua ka folur për SKy Sports, ku tha se ishte punë e lehtë.
“Kjo ishte një ndeshje boksi, jo një luftë. Parker tha se kjo do të ishte luftë, por unë i thashë se kjo do të ishte vetëm boks”, tha fillimisht Joshua.
“Mendova se ishte e vështirë, por ishte punë e lehtë.
“Strategjia ime ishte të qëndroja prapa goditjeve dhe kjo më siguroi një tjetër titull botëror” përfundoi ai.