Juventusi mposht Milanin, fiton Superkupën e Italisë

Skuadra e Juventusit ka fituar Superkupën e Italisë – pasi ka mposhtur Milanin në ndeshjen e sotme, që u zhvillua në Jeddah të Arabisë Saudite.
Juventusi ka mposhtur Milanin me rezultatin minimal 1-0, për ta fituar titullin e parë në vitin 2019.
Golin e vetëm dhe të fitores në këtë duel e ka shënuar sulmuesi portugez i Bianconerëve, Cristiano Ronaldo në minutën 61′.
Milan mbylli takimin me 10 lojtarë, pasi Kessie u ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 73-të.