Këngëtarët e njohur që “fshehin” emrat e vërtetë

0
1331
Disa prej këngëtarëve tanë në  botën e muzikës kanë hyrë duke i vënë vetës një emer artistik.
Kjo ndoshta ka arsye të ndryshme, pse ata kanë marrë vendim për të mos u njohur me emrin e vërtetë, shkruan rtv21.tv Por, arsyeja kryesore që ata u paraqitën me emra artistik, është që këta emra janë më të lehtë dhe të kapshëm për publikun, dhe që nuk harrohen lehtë.
Me emrat e tyre artisitkë, ata arritën që të bëhen të njohur për shumë gjenrata, dhe pëlqehën shumë për muzikën e tyre.
A ju ka interesuar ndonjëherë se cili është emri i vërtetë  i MC Kreshës, Gilit, Dulit, Big Bastës, Encës, Kidës, Ponit, e shumë artistëve tjerë.
Më poshtë mund t’i gjeni disa prej tyre se si quhen në të vërtetë.

Gili – Fevzije Konjushefci

Abdulla Reçku – Duli

Enca – Ruensa Haxhia

Mc Beka – Bekim Latifi

Kida – Orhidea Latifi

Kastro Zizo – Klevis Bega

Big Mama – Besjana Kasami

Poni – Shqiponja Karafili

2po2 – Besnik Canolli

Mozzik – Gramoz Aliu

Gjiko – Asdren Gjikolli

Capital T – Kushtrim Ademi

MC Kresha – Kreshnik Fazliu

Lyrical Son – Festim Arifi

Big Basta – Gerald Xhari

BimBimma – Burim Kursani

Getinjo – Getoar Aliu

Fifi- Filloreta Raçi

Tuna Sejdiu – Altuna Sejdiu

Këngëtarët që janë në këtë listë, si duket kanë emra goxha të vjetër, ku kjo mund të jetë një nga arsyet  pse i kanë vënë vetës nofka të tilla. /21Media