Kjo është sasia e borës që ka rënë në qytetet e Kosovës

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot i vranët dhe me kthjellime.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.
Sasitë e reshjeve të borës së fundit kanë shënuar këto vlera:
Prishtinë 11 cm
Pejë 16 cm
Podujevë 34 cm
Mitrovicë 13 cm
Ferizaj 24 cm
Ndërsa në viset malore sasitë e reshjeve kanë lëvizur ndërmjet 40-60 cm.