Kosovare Asllani me gol dhe tri asiste kundër Sllovakisë

0
257

Kosovare Asllani ka vazhduar të shkëlqejë me fanellën e Suedisë në futbollin ndërkombëtarë.

Sulmuesja ka bërë një paraqitje shumë të mirë kundër Sllovakisë, duke shënuar një gol dhe duke bërë tri asiste.

Kosovarja aktualisht është futbollistja më e mirë në Kombëtaren e Suedisë dhe një ndër më të mirat në Evropë.

Suedia është e para në grupin F me 9 pikë, aq sa Islanda.