Kosovari ndërron fe në ditën e ‘xhuma’: Kërcënohet me vdekje nga disa persona

0
1094

Një person nga Prishtina, është ankuar në Polici se disa persona të panjohur e kanë kanosur me vdekje, ku shkak ka qenë konvertimi në një fe tjetër.

Të premtën një person ka raportuar në Polici se se është kanosur me vdekje ai dhe familjarët e tij nga persona të panjohur. Sipas ankuesit, arsyeja e kanosjes është konvertimi i tij në tjeter fe (religjion).

Raporti i plotë i Policisë së Kosovës:

Prishtinë, 03.01.2020-NN.Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se është kanosur me vdekje ai dhe familjarët e tij nga persona të panjohur. Sipas ankuesit, arsyeja e kanosjes është konvertimi i tij në tjeter fe (religjion). Rasti është duke u hetuar./gazetametro.net