Kosovë – Spanjë, formacionet zyrtare

0
72

Kosova dhe Spanja takohen sonte në Fadil Vokrri me fillim nga ora 20:45 në kuadër të kualifikimeve për botëror.

Dardanët futen në këtë takim pas një fitore të madhe në Gjeorgji dhe një barazimi 1-1 me Greqinë si vendas.

Bernard Challandes ka zgjedhur këta futbollistë për të filluar ndeshjen: Muric, Hadërgjonaj, Rrahmani, Fazliji, Vojvoda; Rashani, Loshaj, Dresevic, Bytyqi; Rashica, Muriqi.

Ndërsa, Luis Enruiqe futet më këtë përbërjë në fushë: Simon, Llorente; Martinez, Laporte, Reguilon; Koke, Busquets, Soler; Fornals, Morata, Torres.