Kurti bën homazhe në përvjetorin e masakrave në Qyshk, Zahaq, Llabjan dhe Pavlan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të bëjë homazhe në përvjetorin e masakrave në Qyshk, Zahaq, Llabjan dhe Pavlan.

Zyra e kryeministrit ka njoftuar se homazhet do të bëhen në orën 10:00.

Kurti do të bëj homazhe në Qyshk, te lapidari i fshatit, Zahaq dhe Llabjan te varrezat e dy fshatrave dhe Pavlan, te lapidari i fshatit.

Lini një Përgjigje