Kurti merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2024

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor 2024.

Sot në Prishtinë mbahet samiti “The Western Balkans 2024”.

Në këtë samit pritet të marrin pjesë George Robertson ish-sekretar i përgjithshëm i NATO-s, Jeffrey Hovenier ambasador i SHBA-së në Kosovë, Tomas Szunyog shef i Zyrës së BE-së në Kosovë, Matteo Renzi ish-kryeministri i Italisë, Liburn Aliu ministër i Mjedisit.

Gjithashtu, pjesëmarrës do të jene edhe ministra tjerë të qeverisë së Kosovës, si dhe biznesmen të ndryshëm./Fokusi.info/

Lini një Përgjigje