Kurti para takimit: Nuk kam ardhur për bisedime por për marrëveshje

42

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar para takimit të sotëm në Ohër.

Kurti në një prononcim për media lidhur me këtë çështje, para takimit tha se ky takim duhet të rezultojë me marrëveshje, duke shprehur se nuk ka ardhur për bisedime por për marrëveshje.

‘’Duhet të rezultojë me marrëveshje. Marrëveshja nënkupton tekst përfundimtar dhe të dakorduar. Nuk kam ardhur për bisedime por për marrëveshje’’, tha Kurti.