“Kush Ademit ju bë vëlla”, kënga më e re e Besim Halitit e Halit Gashit (Video)

“Kush Ademit ju bë vëlla..” janë vargjet e këngës që sollën dy krijuesit e kenges epike Besim Haliti e Halit Gashi, për  nder të 25 vjetorit të rënies së Heroit Ilaz Kodra, shkruan Fokusi.info.

“Ndjehemi të nderuar dhe të përmbushur që me autorizimin e Familjes së Heroit tonë Ilaz KODRA , arritëm që ta realizojmë këngën kushtuar Heroit tonë me rastin e 25 vjetorit të rënjes Heroike ! “Lavdi Heronjve !

Dëgjim të këndëshëm për të gjithë adhuruesit e këngës !”, ka shkruajtur Besim Haliti ne publikimin e kësaj kënge që shpërfaqë mishërimin e Heroit Ilaz Kodra me bacë Adem Jasharin gjatë aksioneve të tyre të perbashkëta.

Është edhe më i veçantë fakti se të dy interpretuesit janë veteranë të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lini një Përgjigje