Ky do të jetë moti për nesër

497

Në Kosovë nesër do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë.

Nuk parashihen reshje të asnjë forme për gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.