Ky është futbollisti i parë nga Kosova i prekur me koronavirus

0
377

Futbollisti që luan për grupmoshat e klubit gjerman Hannover, Valdrin Mustafa ka dal pozitiv në testin për koronavirus.

Këtë futbollisti e ka konfirmuar për Gazeten Sinjali dhe ka treguar se për momentin gjendja është stabile.

Tek ekipi i Hannover luan po ashtu edhe kosovari tjetër, Florent Muslija.

Në ekipin e parë të Hannover dy lojtarë janë me koronavirus.