Ky është supergoli i Muriqit kundër Gaziantep

Vedat Muriqi po vazhdon me formën e tij të lartë në Superligën e Turqisë.

Ylli kosovar ka shënuar tjetër gol, madje ka shtuar edhe një asistim, në fitoren 2:0 të Fenerbahce kundër Gaziantep.

Muriqi gjeti golin tek në minutën e 92’ të takimit, për të vulosur rezultatin final të takimit.

Në fund, kosovari u ndëshkua edhe me kartonin e kuq, dhe tashmë do t’i mungojë skuadrës së tij në ndeshjen e ardhshme.

Më poshtë mund ta shinigolin e shënuar nga Muriqi.