Labinot Xhoxhaj nokauton boksierin çek në raundin e dytë

600
Boksieri shqiptar, Labinot Xhoxhaj po vazhdon me suksese në karrierën e tij.
Ai të shtunën mbrëma ka shënuar fitore kundër boksierit çek, Jakob Synek, duke e nokautuar në raundin e dytë.
Kjo ishte fitorja e tetë në karrierën e tij profesioniste si boksier, duke dëshmuar se po shkon rrugës së suksesit.
Xhoxhaj jeton dhe vepron në Zvicër, derisa meçi i tij i fundit ishte në Cyrih, ku kishte përkrahjen e bashkatdhetarëve./albinfoch/