Lëkundje tjetër më e fortë e tërmetit në Tiranë dhe Durrës, ja sa ishte magnituda

0
282

Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti janë regjistruar pak më parë në Shqipëri.

Lëkundja e parë ka qenë me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter, ndërsa lëkudnja e dytë, vetëm dy minuta më vonë, në 10:20, ka qenë më e fortë, përkatësisht me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter.

Tërmeti ka rënë në Detin Adriatik, 44 kilometra nga Tirana. dhe 24 kilometra nga Durrësi.