Liverpool – Manchester City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të Premierligës mes Liverpool dhe Manchester Cityt.

Kjo është absolutisht ndeshja më e rëndësishme në futbollin anglez këtë edicion deri tani, pasi ‘Reds’ ka një avantazh prej pesë pikëve nga ‘Qytetarët’.

Skuadra e Jurgen Klopp nuk ka pësuar asnjë humbje në 12 ndeshje, andaj në stadiumin mitik ‘Anfield’ do kërkojë ta çojë në tetë diferencën me homologun e tij Guardiola.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, derisa takimi starton në orën 17:30.

Liverpool

Manchester City