Liverpooli “bombardon” Porton

Skuadra angleze Liverpool ka shënuar fitore të thellë si mysafire  kundër skuadrës portugeze Porto, me rezultat 0-5.

Hetriku i Mane (23’, 53’ dhe 85’) si dhe golat e Salah (29’) dhe Firmino (85’) e bëjnë që Liverpooli ndeshjen e kthimit ta zhvillojnë si në “training”.

Ndeshja e kthimit luhet më 6 mars në “Anfield”.