Lojtarët që janë duartrokitur nga tifozët kundërshtarë

Cristiano Ronaldo nuk është lojtari i vetëm në histori që është duartrokitur nga tifozët kundërshtarë.
Goli i tij i mrekullueshëm me gërshërë, ngriti tifozët e Juventusit në këmbë për ta duartrokitur portugezin. Por, 5 herë fituesi i Topit të Artë nuk është i vetmi lojtar i duartrokiturpasi në mesi tij janë dhe lojtarë si Messi, Xavi, Totti etj.
Goal ka bërë një listë të gjatë të lojtarëve më me emër që janë nderuar nga tifozët kundërshtarë.
Më poshtë keni listën e lojtarëve dhe ndeshjen në të cilën ata u duartrokitën:

Alessandro Del Piero | Real Madrid vs Juventus, 2008

Ronaldo | Manchester United vs Real Madrid, 2003

Dennis Bergkamp | Manchester City vs Arsenal, 2003

Ronaldinho | Real Madrid vs Barcelona, 2005

Steven Gerrard | Chelsea vs Liverpool, 2015

Thierry Henry | Sunderland vs Arsenal, 2003

Lionel Messi | Atletico Madrid vs Barcelona, 2009

Andres Iniesta | Real Madrid vs Barcelona, 2010

Xavi | Athletic vs Barcelona, 2015

Francesco Totti | Real Madrid vs Roma, 2016

Diego Maradona | Real Madrid vs Barcelona, 1983

Cristiano Ronaldo | Juventus vs Real Madrid, 2018.