Luis Suarez ka pranuar zbritje page për 5 milionë euro vetëm që të kalojë tek Atl Madridi

0
120

Luis Suarez do të largohet nga Barcelona, por jo edhe nga La Liga.

Sulmuesi uruguajan do të bashkohet me Atletico Madridin në këtë merkato, pasi klubet kanë arritur marrëveshje për transferimin e tij.

Sipas mediumeve spanjolle, Luis Suarez ka pranuar edhe ulje page vetëm për t’u larguar nga Barcelona.

Ai do të huazohet për dy vjet tek Atletico Madrid dhe do të fitojë 9 milionë euro në sezon.

Tek Barcelona, ai fitoi 14 milionë euro në vit.