Majlinda Kelmendi mposht polaken Agata, arrin në gjysmëfinale

0
311

Majlinda Kelmendi ka arritur që ta mposht Perenc Agata nga Polonia.

Kelmendi me shumë vështirësi ka fituar këtë garë, pasi u lëndua, dhe ju është anulua një Ippon, por ajo prapë arriti që ta mposhtë atë.

Majlinda do të ndeshet me Ai Shishmime nga Japonia, të cilën nëse e mposht, arrin në finale në Tokio 2019.