Man City kualifikohet në finale, deklason Real Madridin

Manchester City është finalisti i dytë i Ligës së Kampionëve, aty ku do të ndeshet me Interin.

Skuadra e Pep Guardiolës është treguar superior ndaj Real Madridit duke e turpëruar në “Ettihad” me rezultat 4:0 dhe duke treguar që bindshëm është ekipi më i mirë.

Silva shënoi dy herë, Miliato (autogol) dhe Alvarez për ta fundosur skuadrën “mbretërore”.

Manchester City në finale do të luajë me skuadrën e Interit.