Marseille – Atletico Madrid, formacionet e finalës në Europa League

Olympique Marseille dhe Atletico Madrid do të luajnë sonte finalën e madhe të Ligës së Evropës.
Ndeshja do të zhvillohet në Lyon të Francës dhe fillon nga ora 20:45.
Të dy trajnerët kanë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe nuk pritet ndonjë mungesë e madhe në të dy taborët.
“Sky” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave.
Olympique Marseille (4-2-3-1): Pelé, Sarr, Rami, Gustavo, Amavi; Lopez, Sanson, Thauvin, Ocampos, Payet, N’Jie.
Atletico Madrid (4-4-2): Oblak, Partey, Savic, Godin, Lucas Hernandez; Correa, Saul, Gabi, Koke, Griezmann, Diego Costa.