Marseille-Salzburg, formacionet e mundshme

493
Sonte në orën 21:05 zhvillohet ndeshja gjysmëfinale e Europa League në mes Marseillet dhe Salzburgut në stadiumin “Velodrome”.
Edhe në këtë ndeshje për skuadrën austriake pritet të luajë , Valon Berisha.
Formacionet e mundshme:
Marseille: Pele, Amavi, Luiz Gustavo, Rami, Sakai, Sanson, Zambo Anguissa, Payet, Thauvin, Sarr, Mitroglou.
Salzburg: Walke, Ulmer, Caleta-Car, Ramalho, Lainer, Berisha, Schlager, Samassekou, Haidara, Dabbur, Gulbrandsen.