Mbi 15 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

0
90

Ministria e Shëndetësisë në të dhënat e fundit ka njoftuar se janë 15 mijë e 245 raste aktive me COVID-19 në vend.

Kurse nga mbi 11 mijë e 883 testime kanë rezultuar 3.206 raste pozitive në 24 orët e fundit.

Ndërsa 357 persona janë shëruar dhe nuk ka pasur asnjë viktimë.