Mbrojtësi i Kosovës shënon gol spektakolar në Belgjikë (Video)

612
Mërgim Vojvoda ka shënuar gol të bukur në Belgjikë në fitoren 3-0 të Royal Excel Mouscron ndaj Sporting Charleroi.

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, e ka gjetur rrugën drejt portës në ndeshjen e tretë të Royal Excel Mouscron për vitin 2019.

24-vjecari ka realizuar gol në fitoren prej 3-0 të Royal Excel Mouscron ndaj Sporting Charleroi.

Mbrojtësi i Kosovës zhbllokoi rezultatin në minutën e 38’ me një gol të bukur nga distanca, i realizuar edhe me ndihmën e kundërshtarit për shkak të devijimit.

Pas kësaj fitore, Royal Excel Mouscron ka shkuar në kuotën e 26 pikëve dhe gjendet në pozitën e 11.

Ky ishte goli i parë për Vojvodën këtë edicion, teksa ka dhuruar edhe një asistim.