Me shumë vështirësi fiton Liverpool (video)

0
417

Në kuadër të xhiros së 32-të Liverpool ia ka dalë ta fitoi derbin anglez dhe ta ruaj hapin në garë për titullin e kampionit në Premierligë.

Liverpool, edhe pse me vështirësi, e ka mposhtur në minutat e fundit Tottenhamin me një autogol të Alderweireldes në minutën e fundit të takimit.

Golin e parë për Liverpoolin e ka shënuar Firmino në minutën e 16-të të pjesës së parë, ndërsa rezultatin e ka barazuar Lucas në minutën e 70-të

Shikoni golat nga ky takim: