Mediat italiane: Arrihet marrëveshja, Hysaj me skuadër të re

0
78

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj është shumë pranë transferimit te Atletico Madrid.

Të pakten kështu shkruajnë mediet italiane për kalimin e Elseid Hysajt tek Atletico Madrid.

Shqiptari përitet prej javësh se do të largohet ngaskuadra e Napolit drejt Spanjës, ndërsa gjërat duket se po shkojnë drejt konkretizimit.

Presidenti Aurelio De Laurentiis ka konrmuar se marrëveshja ndërmjet Napol-it
dhe Atletico Madrid-it është shumë afër për shkodranin, shkruan ‘La Repubblica’.

E ardhmja e mbrojtësit të djathtë duket larg Napolit, pasi në sezonin e fundit nuk
ishte një titullar ks në formacionin e Ancelottit.

Situata duket se do të jetë e
njëjtë dhe për sezonin e ri dhe Napoli do që të përtojë nga shitja e tij.