Milaim Zeka: Nder për çdo Qeveri me pas ministra si Albulena Haxhiu dhe Blerim Reka

0
207

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka komentuar propozimet e fundit të Albin Kurtit për postin e ministrave të VV-së.

Zeka ka theksuar se është nder për çdo qeveri me pas ministra të kalibrit të Blerim Rekës dhe Albulena Haxhiut.

Postimi i plotë :

Reth listes te ministrave te propozuar

Ashte nder per çdo qeveri me pas ministra te kalibrit te Albulena Haxhiut dhe Blerim Rekes. Te tjeret nuk i njohe.

Me Albulenen kam punuar dy vite. Ja njohe mire edhe boten njerezore, po edhe biografine e kristalte familjare, ashtu sikurse pergaditjen profesionale. Thjeshte, Albulena din edhe guxon.

Blerim Reken e njohe qe 30 vite. Rralle gjene njeri me intelektual, me te guximshem dhe ma diplomat se sa ate. Diplomacia kosovare e fundosur ne fundin e bunarit me lloç, ka pasur nevoje per koven e Blerim Rekes, qe t’ia ktheje ftyren dhe nderin e humbur vendit tone!

Nga zemera urime!