Mitrovicë: Rrëzohet nga skelet një punëtor ndërtimi

0
767
Foto ilustrim
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Mitrovicën e Veriut.
Rreth orës 08:30 një punëtor i një kompanie gjersa ishte në skele duke punuar është rrëzuar dhe ka rënë mbi një vajzë, e cila në ato momente ka qenë duke kaluar andej pari.
Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar edhe zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti.
Ai ka thënë se edhe punëtori edhe vajza aktualisht janë në spitalin e Mitrovicës së Veriut ku po i nënshtrohen një operacioni.