Momenti kur 16-vjeçari sulmohet nga peshkaqeni në Florida

0
180

Një 16-vjeçar është sulmuar nga peshkaqeni në Florida, derisa ishte duke notuar në det. Personat që panë ngjarjen u alarmuan derisa njëri filmoi momentin.

Videoja tronditëse tregon Doyle Nielson duke notuar me sërf në plazhin Smyrna, i njohur si “kryeqyteti” i sulmeve të peshkaqenëve.

Purteka e peshkaqenit gjashtë metra e gjatë mund të shihet shkurtimisht nga uji ndërsa i afrohet Doyle. Peshkaqeni menjëherë pas sulmit adoleshenti surferon dhe kafshon krahun e tij të djathtë.

“Më dukej sikur dikush kishte ardhur me shpejtësi të plotë drejt meje dhe më kishte goditur shumë fort”, u citua Doyle të thoshte nga ABC Nes.

“Dhe pastaj pasi dikush kishte bërtitur ‘ka peshkaqen’, kuptova se çfarë ishte”, shtoi ai.

Fotografi Sam Scribner ishte duke filmuar valët në atë kohë dhe rastisi të regjistronte sulmin e peshkaqenit.