Morina: Ky është bilanci i qeveritarëve që u futën në dyluftim me amerikanët

0
587

Veprimtari i çështjes kombëtare, Haki Morina ka komentuar zhvillimet aktuale politike, transmeton Fokusi.info. 

Përmes një postimi në Facebook, Morina ka krahasuar se sa kohë kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës i kanë qëndruar presionit amerikan.

Postimi i tij në Facebook:

Sali Berisha e përballoj Amerikën 3-4 vjet.

Rambo, e përballoj afër një vit.

Albini e përballoj 45 ditë.

Ky është bilanci i qeveritarëve që u futën në dyluftim me amerikanët, pas vitit 1990.

E kam vëzhguar diplomacinë amerikane në mënyrë shumë të kujdesshme që 30 vjet. Prandaj, nuk flas unë për hava, as për propagandë.
Me ata, lojë nuk ka, sepse ti qojnë këmbët hava