Mot i ftohtë edhe gjatë vikendit

0
235

Fundjava ka mbërritur me reshje bore dhe me temperatura të ulëta, ndryshe me çfarë ishim mësuar javëve të fundit.

Kjo si pasojë e fuqizimit të masave ajrore me origjinë nga veriperëndimi i kontinentit dhe vranësirave të dendura dhe jostabile të cilat do të mbizotërojnë mbi vendin tonë edhe gjatë vikendit.

I ftohti do të na shoqërojë edhe në fillim të javës së ardhshme, por që temperaturat do shënojnë rritje graduale.

Për ditën e sotme, temperaturat minimale do të prekin edhe -13 gradë në disa qytete të Kosovës, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin deri në -2 gradë Celsius.