Moti për ditën e sotme

496

Reshjet e borës dhe i ftohti janë kthyer mbi vendin tonë.

Temperaturat minimale sot parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugu dhe më pas nga pasditja e tutje, era do ta ndërroj kahun, në drejtim të veriut dhe verilindjes shpejtësia e së cilës mund të arrijë deri 18m/s.