Moti për ditën e sotme

509

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.