Moti sot në Kosovë

0
56

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri + 4 gradë kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5 m/s, njofton IHMK.