Moti sot në Kosovë

498

Edhe sot vazhdon moti i ngrohtë pranveror në vendin tonë

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë moti i ngrohtë dhe me diell.

Pasdite vonë dhe në mbrëmje kryesisht me vranësira dhe mundësi për riga lokale shiu.

Meteorologët kanë parashikuar që temperaturat minimale të sillen nga 0 deri në 2 gradë celsius, ndërsa ato maksimale nga 14 deri në 16 gradë celsius.