Moti sot në Kosovë

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me pak vranësira dhe intervale me diell.

Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, sita e sotme parashihet të jetë edhe dita më e nxehtë e javës, për shkak të prezencës së masave të ajrit me origjinë nga jugperëndimi.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 1 dhe 3 gradë Celsius, derisa ato maksimale mes 14 dhe 17 gradë Celsius.