Moti sot në Kosovë

0
199

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Në fushat barike do të ketë ngritje të vlerave, dukshëm mbi ato normale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.